Despre

Antibullying Cultural în Diaspora şi Rural

Căutare de informații, Întrebări timide, Voci puternice, Exprimare liberă, Povești trăite, Întâmplări auzite, Legături noi și Provocări creative. Sunt numai câteva „despre-uri” ale celui mai nou proiect marca Asociația Lume Bună – Antibullying cultural în diaspora și rural.

Luna martie marchează deja o tradiție de 5 ani în echipa noastră. Lansăm un nou proiect, cu mult entuziasm și energie proaspătă. Anul acesta va povestim mai multe despre proiectul Antibullying cultural în diaspora și rural, desfășurat în perioada martie-octombrie 2022. Scopul proiectului este de a promova incluziunea, diversitatea, toleranța şi combaterea fenomenului de bullying în rândul a peste 120 de copii din rural şi diaspora (Irlanda şi Spania).

Proiectul în Imagini

Descoperă partenerii noştri

Untitled-1

Ajutorul tău contează

Prin donația ta contribui, alături de alți oameni cu suflet frumos, la o Lume mai bună. De undeva, de acolo dintr-un sat, un copil îți trimite un zâmbet și o îmbrățișare. Pentru că tocmai i-ai crescut șansele la educație!

RON
Personal Info

Suma donata: 100,00 RON