Despre

Edu Foto Cultural

70 de copii din 6 sate și 2 comunități din diaspora vor avea ocazia să arate lumii obiecte culturale și tradiții locale exprimate prin artă fotografică, prin participarea la proiectul EDU FOTO Cultural.

Tradiția lunii martie din echipa noastră a ajuns deja la al șaselea an. Lansăm așadar un nou proiect, cu implicarea a 6 comunități rurale din România în colaborare cu 2 comunități din diaspora: Irlanda și Spania. EDU FOTO CULTURAL, desfășurat în perioada martie-octombrie 2023, are scopul de a promova incluziunea, diversitatea, toleranța, a facilita interacțiunea între participanții români din rural şi diaspora şi dezvoltarea unor abilități legate de arta fotografică în rândul a 70 de copii din rural şi diaspora.

Proiectul în Imagini

Descoperă partenerii noştri

Untitled-1

Ajutorul tău contează

Prin donația ta contribui, alături de alți oameni cu suflet frumos, la o Lume mai bună. De undeva, de acolo dintr-un sat, un copil îți trimite un zâmbet și o îmbrățișare. Pentru că tocmai i-ai crescut șansele la educație!

RON
Personal Info

Suma donata: 100,00 RON