| mai, 03, 2020 |

Ultima noastra tema a concursului VTVC le-a pus o intrebare curajoasa celor mici :
Ce imi propun sa fac sau sa daruiesc pentru a face o Lume mai Buna?

Daca am putea pune in practica de maine toate recomandarile celor mici, lumea chiar ar fi mai buna. Si desi astazi lumea este in mijlocul unei schimbari majore, cei mici au incredere ca „Totul va fi bine”. De ce ? Pentru ca ei ne-au desenat, ne-au scris, ne-au explicat ca fiecare dintre noi avem un cuvant de spus, un zambet de daruit si o schimbare in bine de facut. In fiecare zi.

 

Asadar, va invitam sa ii primiti cu zambet si gand bun pe cei 30 de castigatori VTVC :

Nume Copil Clasa Școala Oras/Judet
Maxim Ana Maria Clasa I Scoala Gimnaziala Veresti Veresti/ Suceava
Vraciu Clara Clasa I Scoala Gimnaziala Veresti Veresti/ Suceava
Bohuczky Sasha David Clasa I Scoala Gimnaziala Liebling Liebling/Timis
Ioana Denis Clasa I Scoala Gimnaziala Liebling Liebling/Timis
Gherghina Carla Clasa a II-a Scoala Gimnaziala Grojdibodu Grojdibodu/ Olt
Ispas Marius Clasa a II-a Scoala Gimnaziala Grojdibodu Grojdibodu/ Olt
Patroiu Nicoleta Clasa a III-a Scoala Gimnaziala Ganeasa Ganeasa/Olt
Sandu Cristian Clasa a III-a Scoala Gimnaziala Ganeasa Ganeasa/Olt
Tanasie Ancuta Clasa a III-a Scoala Gimnaziala Ganeasa Ganeasa/Olt
Bezna Vanessa Clasa a III-a Scoala Gimnaziala Ganeasa Ganeasa/Olt
Toader Ioana Silvia Clasa a III-a Scoala Gimnaziala Persani Persani/ Brasov
Basa Maria Anastasia Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala Peter Thal Rasnov/ Brasov
Cotinghiu Maria Alexandra Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala Peter Thal Rasnov/ Brasov
Ungur Andreea Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala Peter Thal Rasnov/ Brasov
Racotea Ana Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala Persani Persani/ Brasov

 

Nume Copil Clasa Scoala Oras/Judet
Vartic Liviu clasa a V-a Scoala Gimnaziala Veniamin Costachi Sinesti/ Iasi
Petrea Rares clasa a V-a Scoala Gimnaziala Dimitrie Luchian Piscu/ Galati
Ciubotaru Emanuel clasa a V-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Ciocan Alexandra clasa a V-a Scoala Gimnaziala Ganeasa Ganeasa/ Olt
Alecu Aurora clasa a VI-a Scoala Gimnaziala Veniamin Costachi Sinesti/ Iasi
Vasilache Larisa clasa a VI-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Balan Oana Maria clasa a VI-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Anastasia Orzan clasa a VI-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Haica Denisa Maria clasa a VII-a Scoala Gimnaziala Liebling Liebling/ Timis
Stramtu Nicoleta clasa a VII-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Dumitrasc Roxana clasa a VII-a Scoala Gimnaziala Dimitrie Luchian Piscu/ Galati
Varga Roxana clasa a VII-a Scoala Gimnaziala Sinca Veche Sinca Veche/ Brasov
Petrea Bianca Gianina clasa a VIII-a Scoala Gimnaziala Dimitrie Luchian Piscu/ Galati
Alexuc Ana Maria clasa a VIII-a Scoala Gimnaziala Veniamin Costachi Sinesti/ Iasi
Balasz Noemi clasa a VIII-a Scoala Gimnaziala Dimitrie Luchian Piscu/ Galati

Echipa Asociatiei Luma Buna felicita si multumeste tuturor participantilor si cadrelor profesorale care i-au incurajat pe cei mici sa creeze.

TAGS : concurs Lume mai buna rezultate concurs VTVC Tu ce ai face pentru o lume mai buna VTVC VTVC castigatori VTVC Martie 2020

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *